Najpopularniejsze potrawy na wynos

Pomysł gotowania i jedzenia w domu nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza jeśli wiesz, że będziesz jadł sam. Czasami ma się ochotę zjeść poza domem, ale wtedy pomysł zjedzenia posiłku w restauracji też nie trafia do przekonania. Zwłaszcza w czasach Covid-19, kiedy oczekuje się od nas zachowania dystansu społecznego, restauracje są na razie strefą "no go zone". W tym miejscu pojawia się jedzenie na wynos, kupowane i spożywane poza lokalem restauracji, na przykład w parku, ogrodzie lub innym miejscu rekreacji. Takie jedzenie można też spożywać w domu, ale wtedy staje się ono dostawą. Żywność na wynos towarzyszy nam od dwóch dekad i nadal odgrywa kluczową rolę w przemyśle spożywczym, zwłaszcza teraz, gdy nie wiemy, jak długo potrwa pandemia. W tym artykule omówimy kilka popularnych produktów żywnościowych na wynos, które warto rozważyć.

Burgery

Burgery to po prostu mieszanka warzyw włożona w bułkę. Warzywa można przygotować w czasie, gdy chleb jest podgrzewany podczas oczekiwania w kolejce. Warzywa w burgerze są zdrową opcją uzupełnienia energii, jeśli stosujesz dietę lub ćwiczysz. Bułka zawiera mnóstwo kalorii, które zapewnią Ci energię podczas rodzinnego dnia spędzonego na świeżym powietrzu. Do hamburgerów można dodać koktajl sokowy lub napój gazowany.

Smoothies

Jest gorące letnie popołudnie, a Ty planujesz wyjście do parku, aby pobawić się z przyjaciółmi i rodziną. Pamiętasz jednak, że masz przygotowane jedzenie na wynos, a jedyną rzeczą, której brakuje w tym zestawieniu, są napoje. W tym momencie możesz przejść obok baru i zamówić smoothie, którym będziesz mógł się delektować na późniejszym pikniku. Składniki są przygotowywane wcześniej i przechowywane w lodówce, a następnie miksowane na zamówienie, gdy czekasz.

Pizze

Charakteryzująca się płaskim kształtem pizza to spłaszczone ciasto zapiekane z warzywami, takimi jak cebula, pomidory, ser i niektóre mięsa, a następnie pieczone w niskiej temperaturze w piecu. Wywodzi się z Włoch, gdzie była pieczona w tradycyjnym piecu na węgiel drzewny. Pizze są najpopularniejszym jedzeniem na wynos, prawdopodobnie ze względu na ich smak i korzystną cenę. Najlepsze w pizzy na wynos jest to, że zazwyczaj dzieli się ją na wiele części, co sprawia, że idealnie nadaje się do dzielenia z rodziną i przyjaciółmi podczas podróży. Jeśli nie da się jej pokroić, można nosić w torebce nożyk do pizzy i używać go. Woda sodowa lub sok stanowią doskonały dodatek do pizzy, zwłaszcza gdy pogoda jest sprzyjająca.

Kanapki

Podobnie jak burgery, kanapki to mieszanka warzyw i kawałków mięsa zawinięta w bułkę. Warzywa mogą zawierać sałatę, kapustę, pomidory, cebulę, bekon lub kiełbasę. Warzywa i mięso mają dużo kalorii, które pozwalają przetrwać resztę dnia, a pieczywo dodaje smaku. Najlepszą rzeczą w kanapkach jest to, że można wybrać warzywa i mięso według własnych upodobań.

Ryba i frytki

Jedną z potraw na wynos, którą można dostać niemal natychmiast, jest ryba z frytkami. Ryby i frytki są przygotowywane wcześniej, więc po złożeniu zamówienia są po prostu podgrzewane i pakowane. Ryba z frytkami to jedyna potrawa na wynos, którą można dostać niemal natychmiast, co sprawia, że jest idealna w chwilach, gdy spieszysz się, aby wziąć udział w zabawie.

Dania kuchni chińskiej

Niektóre restauracje serwujące jedzenie na wynos specjalizują się w konkretnych kuchniach; najpopularniejszą z nich jest kuchnia chińska. Idea używania pałeczek do wyjmowania jedzenia z pudełka sprawia, że jest to przyjemne i zabawne nie tylko na zewnątrz, ale także w biurze. Jedzenie jest zazwyczaj wyśmienite i w każdej chwili zaspokoi Twoje kubki smakowe. Jedyną wadą chińskiego jedzenia na wynos jest to, że trzeba dobrze posługiwać się pałeczkami.

Koktajle na wynos

Jedzenie nie jest jedyną rzeczą, jaką można dostać w restauracjach oferujących jedzenie na wynos; dostępne są również napoje, w tym alkoholowe. Możesz zamówić koktajl alkoholowy na wynos i wypić go w zaciszu swojego domu lub nawet w lesie podczas pikniku. Trzeba się tylko upewnić, że nie będzie się przeszkadzać innym.

Oprócz restauracji typu drive-through, coraz więcej tradycyjnych jadłodajni oferuje klientom, którzy chcą zjeść w innym miejscu, wybór jedzenia na wynos. Zamówienia można składać osobiście, telefonicznie, a niekiedy także przez Internet.