Oszukiwać czy nie oszukiwać - odwieczny dylemat związany z oszukanym posiłkiem

Czy to już cheat day? To pytanie powinieneś sobie zadać.

Możesz powiedzieć, że żaden ekspert ds. żywienia przy zdrowych zmysłach nie poprosi Cię, abyś z niecierpliwością czekał na swój cheat meal. Jak wszyscy wiemy, cheat meal to bardzo śliskie zbocze. Przypomina mi to slogan używany przez Pringles "Once you pop, you can't stop".

Jeśli zauważyliście, że wspomniałem o "cheat meal" zamiast "a cheat day". Zawsze doradzam moim klientom, aby oszukiwali jeden posiłek w danym dniu, a nie wszystkie posiłki w danym dniu. Może to być raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Kiedy przechodzisz na dietę, starasz się, aby twoje ciało wyrobiło sobie nawyk zdrowego życia.

Dwa główne powody, dla których powinno się oszukiwać na jednym posiłku, a nie na całym dniu, są następujące.

    Po pierwsze, trenujesz swoje ciało i umysł do jedzenia małych, zdrowych porcji jedzenia. Obciążenie organizmu dużą ilością odpustowego jedzenia naraz spowoduje jego przeciążenie. Transformacja jest tutaj psychologiczna. Sztuczka polega na powolnym jedzeniu ograniczonych ilości. To właśnie wtedy stosuje się zasadę 20 minut, to znaczy, że mózg potrzebuje 20 minut, aby stwierdzić, że jesteś najedzony, a zbyt szybkie jedzenie może prowadzić do przejadania się. Powolne jedzenie ma dwie zalety: nie tylko delektujemy się smakiem, ale także jemy tylko tyle, ile potrzebuje nasz organizm, dzięki czemu jesteśmy zadowoleni, mimo że zjedliśmy tylko małą porcję. W związku z tym, że Twoje ciało jest dostrojone do jedzenia mniejszych ilości, przeładowanie go większymi porcjami nagle zakłóci proces odchudzania, który już trwa. W wyniku tego, zamiast rozwijać nowe nawyki, będziesz wracać do starych.

Jak cheat meal pasuje do równania utraty wagi?

Kiedy podążasz za pewnym wzorcem żywieniowym, twoje ciało początkowo zacznie wykazywać zmiany, ponieważ przystosowuje się do czegoś nowego. Kiedy organizm przyzwyczai się do tego wzorca, przestaniesz zauważać zmiany. Nazywa się to "osiągnięciem plateau". Aby przerwać tę stagnację, musisz zjeść przynajmniej jeden oszukany posiłek.

Jak przełamać plateau?

Spożywanie pokarmów, których zwykle nie jemy, pomoże nam, ponieważ nasze ciało doświadcza nagłych zmian. Twoje ciało restartuje się po zjedzeniu oszukanego posiłku, dlatego możesz zauważyć, że po powrocie do swojej nieco zmienionej diety, Twoje ciało znów zaczyna się zmieniać. Hormony stresu również odgrywają rolę, jeśli chodzi o regulowanie konstytucji Twojego ciała. Możesz zrównoważyć ich działanie, jedząc od czasu do czasu cheat meal.

Jaki jest właściwy sposób na zjedzenie cheat meal?

Zjedzenie cheat meal nie musi oznaczać, że będziesz przesadzać z tym, co jesz. Jest to czas, aby oddać się obfitemu jedzeniu. Oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby zaplanować swój cheat meal.

    Spróbuj domowych przekąsek, takich jak amosas, zamiast jeść na zewnątrz. W ten sposób możesz upewnić się, że użyty olej jest świeży, a więc nie wyrządza żadnej szkody. Kiedy chcesz zjeść na mieście, zamów coś, czego zwykle nie przygotowałabyś w domu. Na przykład, Jeśli masz ochotę na słodycze, powyższa wskazówka nie pomoże ci, co możesz zrobić, to bezpośrednio pominąć deser lub poczęstować się ciężkim koktajlem mlecznym lub smoothie.Aby się nie przejadać, zjedz miskę sałatki przed wyjściem na oszukany posiłek, w ten sposób twój żołądek będzie w połowie pełny, a twój umysł nie będzie szalał, gdy spojrzysz na menu.Jeśli masz zaproszenie na kolację, gdzie można oddawać się w okazjonalnych drinków lub dwa, upewnij się, że nawet go z tego, co jesz w ciągu wieczoru Pre-plan swój cheat meal i najlepiej mieć go na śniadanie lub lunch, ponieważ kolacja jest raczej kluczowe. Jeśli jednak chcesz zjeść posiłek podczas kolacji, upewnij się, że zjesz go wczesnym wieczorem.

Na koniec chciałbym jeszcze raz podkreślić, że oszukiwanie posiłku, zamiast cheat day, pomoże Ci utrzymać dzienną liczbę kalorii w ryzach, wraz z wyżej wymienionymi korzyściami. Posiłek zaplanowany z dużym wyprzedzeniem pozwoli Ci na oszukanie bez poczucia winy.

Więc śmiało i ciesz się tym pysznym czekoladowym sundae lub talerzem garma garamhomemadepakoras!

Szukasz najlepszego indyjskiego planu dietetycznego dla utraty wagi? Nasi trenerzy mogą pomóc w opracowaniu indywidualnego planu.

Tagi: zbilansowana dieta zbilansowana dieta planbenefits of a cheat mealcheat mealsdiet and fitnessdiet and fitness goalsDiet tipsnutritionfakty żywieniowenutrition guidesnutrition tips