Rzuć palenie i dodaj sobie lat życia

Rzuć palenie. Tytoń i papierosy są szkodliwe dla zdrowia, ale pomagają Ci schudnąć! Badania mówią, że palenie powoduje raka, a jednocześnie ułatwia utratę wagi.

Zdezorientowany?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc! Zacznijmy od rozważenia zalet i wad rzucenia palenia.

Wady rzucenia palenia

    Jeśli zaobserwowałeś, że tracisz na wadze podczas palenia, musisz się martwić, że jeśli rzucisz palenie, to wszystko wróci do normy.Kolejnym minusem rzucenia palenia ...

To by było na tyle.

Plusy rzucenia palenia

    Oddychasz spokojnie: Już kilka godzin po rzuceniu palenia twoje ciało zaczyna odzyskiwać siły po działaniu nikotyny. Wszystko zaczyna się normalizować - ciśnienie krwi, tętno i temperatura ciała.Twoja krew oczyszcza się: Trujący tlenek węgla w Twojej krwi drastycznie spada. Dzięki temu Twoja krew może przenosić więcej tlenu, co skutkuje poprawą krążenia.Wyglądasz lepiej: Kiedy rzucasz palenie, zdolność skóry do rozwoju zmarszczek w młodym wieku zostaje zmniejszona. W związku z tym, to utrzymuje wygląda młodziej na długo! Masz grubszy portfel: Rzucając palenie, oszczędzasz pieniądze, które wydałbyś na te wszystkie papierosy, które wypaliłeś.Pomagaj nieuprzywilejowanym: Inicjatywa "Rzuć i oszczędzaj" pozwala Ci przekazać pieniądze, które wydajesz na papierosy, na rzecz nieuprzywilejowanych pacjentów chorych na raka, którzy potrzebują Twojej pomocy. W ten sposób możesz odmienić czyjeś życie.

Teraz, gdy zważyliśmy już wszystkie za i przeciw, przejdźmy do palącej kwestii.

Jak stwierdzono wcześniej w tym artykule, badania sugerują, że jeśli rzucisz palenie, skończysz przybierając na wadze. Teraz możesz zapytać: "Dlaczego miałbym rzucić palenie? Oprócz zachorowania na raka lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Jeśli rzucę palenie, to w końcu przybiorę na wadze".

Można się tym zająć poprzez zmianę diety i zaangażowanie się w aktywność fizyczną. Tak, przybędziesz na wadze. Dzieje się tak dlatego, że palenie zwiększa metabolizm, a ten spada po rzuceniu palenia. Jednak efekt ten nie jest długotrwały. Przyrost wagi zawsze można skorygować.

Z dostosowanej diety i treningu lub jogi rutyny, nie tylko będzie w stanie zwiększyć swój metabolizm, ale zwiększyć swoją wytrzymałość, jak również. Endorfiny uwalniane podczas ćwiczeń pomagają ograniczyć chęć palenia. Jeśli potrzebujesz pomocy z dostosowanej diety i planu treningowego można skontaktować się z trenerem w HealthifyMe i rozpocząć podróż w kierunku zdrowszego życia!

Porady, jak ograniczyć zachcianki i rzucić palenie

Ludzie, którzy rzucają palenie napotykają na jeszcze jeden problem. Ograniczenie ich pragnienia, aby zapalić papierosa. Nie martw się, oto kilka wskazówek, które możesz wykorzystać!

    Podjadaj: Miej pod ręką kilka zdrowych przekąsek. Możesz chrupać takie produkty jak marchewkowe paluszki, nasiona słonecznika, miskę owoców, lizaki bez cukru i gumę do żucia. Możesz również włączyć do swojego jadłospisu warzywa, takie jak cebula, gotowana kukurydza, brokuły, buraki i papryka, ponieważ zawierają one dużo przeciwutleniaczy zwalczających raka.Bakterie na ratunek: Badania sugerują, że bakterie obecne w twoich jelitach bezpośrednio wpływają na twoje zachcianki. "Złe" bakterie odgrywają kluczową rolę w wywoływaniu zachcianek na słodkie i tłuste pokarmy. "Dobre" bakterie, z drugiej strony, są bezpośrednio związane ze zdrowszym ciałem. Miej probiotyki i zwiększ liczbę korzystnych organizmów w swoim przewodzie pokarmowym, aby osiągnąć utratę wagi.Zmień swoją rutynę: Zajmij się czymś innym, co sprawia ci przyjemność - bazgroleniem na kartce papieru, graniem w grę, joggingiem, a nawet pójściem na spacer. Pomoże Ci to zrobić szybką przerwę od stresującego stylu życia i sprawi, że poczujesz się odświeżony i bardziej produktywny.Zmień napoje: Jeśli kawa była twoim napojem go-to podczas palenia, możesz albo przełączyć się na filiżankę kawy bezkofeinowej lub filiżankę herbaty ziołowej. Posiadanie bezkofeinowego napoju pomoże z tremą spowodowaną odstawieniem tytoniu i nikotyny.Zrelaksuj się: Nagłe rzucenie palenia może być stresujące. Można go przezwyciężyć, angażując się i ćwicząc techniki relaksacyjne, takie jak relaksacja mięśni i joga. Jeśli to nie pomaga, można zdecydować się na masaż całego ciała lub posłuchać uspokajającej muzyki. Zrób listę: Sporządź listę wyzwalaczy i spróbuj je pokonać poprzez utrzymywanie się w stanie offupied, albo za pomocą pracy lub którejkolwiek z wyżej wymienionych technik. Inną metodą na trzymanie się z dala od papierosów jest spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

"Musisz zrobić rzecz, o której myślisz, że nie możesz jej zrobić". - Eleanor Roosevelt

Niech ten cytat pomoże Ci w trudnych chwilach. Idź dalej, rzuć tego papierosa i obiecaj, że nigdy więcej go nie podniesiesz.

Zapisz się!