Dieta Keto: Sześć wskazówek, których należy przestrzegać

Diety ketogeniczne, popularnie nazywane dietą keto, są od lat przedmiotem intensywnych badań. Wiele osób uważa, że tłuszcze sieją spustoszenie w planach dietetycznych. Jednak dieta keto zaleca połączenie wysokiej zawartości tłuszczu, odpowiedniej ilości białka i mniejszej ilości/braku węglowodanów. Zmienia to sposób, w jaki energia jest zużywana w organizmie. Prowadzi to do spalania przez organizm tłuszczu zamiast glukozy, co ostatecznie prowadzi do utraty wagi.

To powiedziawszy, przestrzeganie diety keto ma swoje plusy i minusy. Zmniejszone spożycie węglowodanów może prowadzić do stanu ketozy, co z czasem prowadzi do spadku poziomu cukru we krwi. Te sześć wskazówek może pomóc Ci przestrzegać diety keto bez napotykania poważnych skutków ubocznych z tego samego:

Dowiedz się więcej o diecie keto

Wiedząc, co dieta ma w sklepie dla Ciebie jest niezwykle ważne. Chociaż istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się więcej o keto diety, to jest powszechnie zalecane, aby porozmawiać z certyfikowanym dietetykiem przed rozpoczęciem jednego.

Tylko po wykonaniu odpowiednich badań na nim, i go-ahead z dietetykiem, należy zdecydować się na rozpoczęcie diety keto. Bez względu na źródło, upewnij się, że wiesz, co się w to pakujesz. Musisz być całkowicie świadomy korzyści i zagrożeń związanych z dietą ketogeniczną.

Konsekwencja jest kluczem

Plan diety, dostosowany do stanu zdrowia, wieku, płci i innych czynników, może pomóc w optymalnym metabolizmie żywności, którą spożywasz. Dieta Keto pozwala na spożywanie niektórych pokarmów przy jednoczesnym ograniczeniu innych. Większość ludzi próbuje DIY (Do-It-Yourself) trasę kredą się Keto Meal planu. Należy tego unikać i każdy plan diety powinny być zawsze przestrzegane tylko z pomocą profesjonalisty.

Upewnij się, że plan posiłków jest zaprojektowany z uwzględnieniem aktualnych nawyków żywieniowych i stylu życia. Gdy plan jest gotowy, upewnij się, że przestrzegasz go religijnie. Dieta keto jest tylko tak dobra, jak szczerość, z jaką podążasz za planem posiłków. Oprócz tego, równie ważne jest, aby przestrzegać diety bez żadnych cheat days. Jeden cheat meal może cofnąć dni wysiłku razem.

Wymień, co możesz jeść

Sposób jest zaprojektowany, Keto Diet koncentruje się na jedzeniu zdrowych tłuszczów, odpowiedniej ilości białka i bardzo mało węglowodanów. Chociaż jest to proste równanie, każda osoba jest wyjątkowa. Dlatego należy skonsultować się z ekspertem i stworzyć listę żywności, które mogą pomóc Ci osiągnąć swoje cele diety. Mówiąc prościej, listę pokarmów, które powinieneś i nie powinieneś jeść.

Przygotuj się

Nagły spadek spożycia węglowodanów może prowadzić do kilku efektów ubocznych, w tym zwiększonego łaknienia cukru, łagodnych zawrotów głowy, zamroczenia mózgu, drażliwości, wahań nastroju itp. Zawsze bądź przygotowany na każdy z tych skutków ubocznych z ich natychmiastowych środków zaradczych. Ponownie, to jest absolutną koniecznością, aby skonsultować się z profesjonalistą przed coraz swoje środki gotowe.

Porozmawiaj z profesjonalistą

Z informacji jest na wyciągnięcie ręki, wiele osób polegać na plany diety dostępne online i stworzyć plan posiłków dla siebie. To NIE JEST ZALECANE w przypadku diety keto. Oto dlaczego:

    Dokładność informacji dostępnych online nie może być zagwarantowanaKażdy człowiek ma inną konstytucję i nawyki żywieniowe/lifestylowe. Plan diety musi być dostosowany do Ciebie.

Zawsze zaleca się konsultację z dietetykiem przed dokonaniem drastycznych zmian w spożyciu żywności. Pozwól dietetykowi trochę czasu, aby zrozumieć swoje ciało, umysł i ogólną konstytucję dobrze przed utworzeniem planu posiłków.

Nigdy się nie poddawaj

Wytrwałość jest niezbędna, aby każda dieta zadziałała. Dieta keto może pozostawić cię spragnionym węglowodanów, ale rezygnacja z diety w połowie drogi może mieć swoje skutki uboczne dla twojego organizmu. To sprawia, że tym bardziej konieczne jest, aby pozostać wiernym swojej diecie i utrzymać swoje pragnienia na dystans.

Dieta Keto zmusza organizm do korzystania z tłuszczu, zamiast glukozy, dla swoich potrzeb energetycznych. To wyzwala produkcję ketonów w organizmie. Ketony mają zdolność do zmiany metabolizmu ciała dla jego potrzeb energetycznych. Może to również prowadzić do niskiego poziomu cukru we krwi i jest zwykle stosowane w leczeniu padaczki pod nadzorem lekarza. Jest to jednak sprawdzona metoda na utratę tłuszczu. Chociaż istnieje wiele badań, które wspierają dietę keto, nie ma wielu badań na temat jej długoterminowych skutków. Ponieważ trzeba być na suplementach przez cały czas trwania diety keto, aby uniknąć niedoborów, stosowanie jej przez dłuższy czas nie jest idealnym wyborem.

Zarejestruj się teraz

Tags: kaloriedietdiet planfathealthhigh fatketoketo dietaKetogenic Dietlose weightmetabolismnutrientsnutritionproteinReduce weight