Co to jest zakwaszenie organizmu i jak je leczyć?

Leczenie zakwaszenia organizmu

Zmagasz się z nieustannym zmęczeniem oraz osłabieniem?

Wyraźnie pogorszył się stan twoich włosów, paznokci oraz cery?

Do tego zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami, których pozbycie od dłuższego czasu jest dla ciebie niemalże niemożliwe?

Są to objawy wskazujące jednoznacznie na zakwaszenie organizmu. Przynajmniej właśnie taką diagnozę postawiłaby pani reklamująca suplement diety, który miałby rozwiązać wszystkie wymienione przez ciebie problemy.

Zakwaszenie organizmu nie stanowi dla medycyny żadnej nowości. Do jego popularyzacji doszło jednak dopiero w ostatnim czasie. Gwiazdy coraz częściej decydują się na stosowanie diety alkalicznej. Producenci suplementów diety bardzo szybko dostrzegli w tym dla siebie szansę.

Artykuł zewnętrzny: Odkwaszanie organizmu - dlaczego jest takie ważne? 

Bo ku kogo z nas nie można dostrzec podstawowych objawów zakwaszenia organizmu?

Większość kobiet uskarża się na kondycję swoich włosów oraz paznokci. Do tego dochodzi zbyt duża masa ciała. Większość z nas uskarża się również na zmęczenie, które może być przecież wynikiem również rozmaitych schorzeń oraz czynników, do których zaliczyć można chociażby zbyt małą ilość snu.

Skąd więc można wiedzieć, że za pojawienie się wymienionych dolegliwości odpowiada zakwaszenie organizmu?

Co należy zrobić wówczas, gdy okaże się, że nasz organizm jest rzeczywiście zakwaszony?

Czy wiąże się to z jakimiś konsekwencjami dla naszego zdrowia?

Czym jest dieta alkaliczna i na jakich zasadach się opiera? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć poniżej.

Nadmierne zakwaszenie organizmu

Na czym polega zakwaszenie?

Zakwaszenie organizmu to zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej. O co w tym chodzi?

Pomiar stopnia kwasowości oraz zasadowości substancji dokonywany jest przy pomocy wskaźnika pH. Uzyskana wartość może mieścić się w przedziale od 0 do 14. Wartość poniżej 7 oznacza odczyn kwaśny, powyżej 7 – zasadowy. Jeśli odczyn jest równy 7, oznacza to, że substancja ma odczyn obojętny,

Wskaźnik ten wykorzystywany jest również do oceny odczynu płynów ustrojowych. I tak na przykład sok żołądkowy charakteryzuje się niskim pH. Największe wahania poziomu pH obserwowane są w moczu. Może on mieć odczyn zarówno kwaśny, zasadowy, jak i obojętny. Jest to efekt pracy nerek, które kontrolują, aby w naszym organizmie nie doszło do nadmiernego zakwaszenia i pojawienia się negatywnych konsekwencji tego stanu. Zdecydowana większość płynów ustrojowych ma odczyn lekko zasadowy. I tak, aby zachowana została równowaga kwasowo – zasadowa należy utrzymywać odczyn pH krwi na poziomie od 7,35 do 7,45.