Połączenie medytacji i utraty wagi

Dla wieków, medytacja, lub sztuka skupiać twój uwagę i umysł, używać znajdować spokój i klarowność. Ale czy ta praktyka może być przeznaczona do promowania relaksu, rozwijania współczucia i miłości oraz budowania wewnętrznej energii, która pomaga w utracie wagi?

Badania nie wykazują bezpośredniego związku między medytacją a utratą wagi, ale eksperci zgadzają się, że medytacja pomaga stać się bardziej świadomym swoich myśli i działań, w tym tych związanych z jedzeniem. W 2011 r. grupa badaczy z UC San Francisco stwierdziła, że medytacja może być kluczem do pomocy ludziom w kontrolowaniu ich nawyków żywieniowych i pomagać im w utracie wagi. Badania wykazały również, że medytacja może pomóc zarówno w przypadku binge eating, jak i jedzenia emocjonalnego.

Jak technika medytacji może spowolnić lub zahamować przyrost wagi? Ayurveda i Joga idą w parze. Ajurweda mówi Adi-Vyadi. Adi oznacza początek, podczas gdy vyadi oznacza chorobę. Adi, jakikolwiek początek w umyśle, rodzi vyadi w ciele. Umysł jest tym, co się liczy - nawet jeśli chodzi o przyrost wagi ciała.

Guru zdrowia Deepak Chopra pisał o tym, że medytacja może w ciągu ośmiu tygodni wywołać w twoim mózgu wystarczająco dużo pozytywnych zmian, by przeformułować obwody ciała, pomagając ci zmodyfikować nawyki żywieniowe i inne zachowania.

Czy to nie czas, abyś zaczął?

    Najlepszy sposób zaczynać medytację praktykę jest zaczynać od świadomego oddychania. Siedzi w jakaś wygodnej pozy z oczami zamykającymi i zostać świadomy twój oddech. Liczenie wdechów i wydechów pomoże Ci uniknąć rozproszenia uwagi i zanotować swój wzorzec oddychania. Jakikolwiek rodzaj techniki pranayama także pomaga w tym.Medytować na dźwięku. Możesz wybrać uniwersalny dźwięk AUM, aby medytować nad nim. Zamknij oczy i zacznij śpiewać AUM w swoim umyśle. Śpiewaj nieprzerwanie bez przerwy - to pomaga uniknąć wszelkiego rodzaju rozproszenia uwagi.Możesz również spróbować medytować na pojedynczym obiekcie. Wpatruj się w obraz jakiegoś przedmiotu lub obiektu przez dłuższy czas i medytuj nad tym tak długo, jak możesz, zamykając oczy. Próbuje gapić się przy małą kropką lub AUM i zamyka twój oczy zaczynać twój medytacyjną praktykę. Utrzymuje przynosić twój świadomość poziomy z powrotem wizerunek jeżeli twój umysł dostaje odbiegać.
Tags: AyurvedaDeepak Chopramedytacjamedytacja i utrata wagi