Jak HealthifyMe pomogło Vanaji Stanley zrzucić wagę po ciąży

Imię i nazwisko: Vanaja Stanley

Wiek: 30 lat

Waga przed: 86 kg

Waga po: 74 kg

Utrata: 12 kg w ciągu 6 miesięcy

Mieszkająca w Bangalore Vanaja Stanley zaczęła przybierać na wadze po swoim ślubie. Kobieta, która w momencie ślubu w październiku 2011 roku ważyła 62 kg, z biegiem lat przybrała na wadze 72 kg.

Dołączyła do ajurwedyjskiego programu odchudzania, ale skończyło się na tym, że zamiast schudnąć, przytyła dodatkowe 4 kg.

Na tym nie poprzestała. Dotknęła 100 kg pod koniec swojej ciąży i wtedy zdała sobie sprawę, że nadszedł czas na zmiany.

"Kiedy wyszłam ze szpitala po porodzie, ważyłam 90 kg i poważnie zaczęłam się zastanawiać, co powinnam zrobić, aby zrzucić 30 kg. Zaczęłam chodzić, jak tylko skończyłam trzy miesiące. Konsultowałam się z różnymi osobami, które mogły mi pomóc, ale wszyscy mówili mi, że mogę zacząć stosować ich tabletki odchudzające dopiero po tym, jak przestanę karmić dziecko."

Ważyła 86 kg, gdy zapisała się do HealthifyMe, a jej przypadek został przydzielony do trenera fitness Meenakshi, trenera jogi Pragya i trenera diety Alpa.

'Największym wyzwaniem były ograniczenia czasowe'

"Największym wyzwaniem w przypadku Vanaja było ograniczenie czasowe. Dopiero co urodziła i musiała się spieszyć, gdy tylko dziecko zaczynało płakać" - mówi Meenakshi. Aby przezwyciężyć problem braku czasu, Meenakshi zasugerowała podzielenie reżimu ćwiczeń na dwie części, dzieląc je na sesje poranne i wieczorne.

Alpa zmieniła dietę Vanaji, wprowadzając do niej niskokaloryczne desery, różne przepisy na ryby i proso. Zmieniła również nieco pory posiłków, aby obniżyć wagę Vanaji z poziomu plateau. "Nie mogliśmy ograniczyć węglowodanów, ponieważ była w okresie karmienia piersią" - mówi Alpa.

Vanaja konsekwentnie przestrzegała planu fitness

Vanaja dość ściśle przestrzegała planu fitness i diety. Jej dzień zaczynał się o 6.30 rano od wypicia szklanki ciepłej wody z limonką. Śniadanie o 8.30 składało się zazwyczaj z takich produktów jak idli lub poha, po którym jej trening koncentrował się głównie na Surya Namaskar, aerobiku i ćwiczeniach wzmacniających rdzeń.

Lunch był zaplanowany na 13.30, który składał się z 2 chapatis, trochę ryżu, warzyw, sałatki i twarogu. O 16.30 podjadała zupę, maślankę, sałatkę owocową lub poha. Każdego wieczoru znajdowała czas na spacer. Mając odpowiednio zaplanowany dzień, jadła kolację o 20.30 i kładła się do łóżka przed 22.30.

'Wirtualny plan fitness jest odpowiedni dla zapracowanych ludzi'.

Vanaja ma również inteligentny tracker aktywności, który nie tylko mierzy jej kroki, ale także aktywność fizyczną. "Informuje mnie o kaloriach, które spaliłam w ciągu dnia i motywuje mnie do zwiększenia intensywności ćwiczeń" - mówi Vanaja.

Uważa ona, że wirtualny plan fitness, taki jak HealthifyMe, ma kilka zalet. "Jest odpowiedni dla zapracowanych ludzi, którzy nie mają czasu na chodzenie do centrów odchudzania lub dietetyków. Pozwala również na bieżąco kontrolować siebie" - mówi.

Jej następny cel będzie jeszcze większym wyzwaniem

Kolejnym celem Vanaja jest schudnięcie kolejnych 10 kg w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Tym razem będzie to jeszcze trudniejsze, ponieważ Vanaja znów zaczęła pracować.

"Musimy dopilnować, aby trzymała się swojego reżimu fitness przynajmniej pięć dni w tygodniu" - mówi Meenakshi.

Jeśli chodzi o Vanaja, mówi, że utrata wagi znacznie zwiększyła jej pewność siebie. "Uświadamianie sobie, poprawianie i ćwiczenie stało się moją mantrą, jeśli chodzi o jedzenie i ćwiczenia. Determinacja, samokontrola i siła woli mogą sprawić, że niemożliwe stanie się możliwe" - mówi.

Vanaja schudła 12 kg w ciągu sześciu miesięcy, mimo że jest świeżo upieczoną matką i ma małe dziecko, którym musi się opiekować. Jeśli ona może skutecznie schudnąć, Ty też możesz!

Połowa roku to najlepszy czas na podjęcie ponownego postanowienia, ponieważ daje Ci sześć miesięcy na pracę nad nim. Upewnij się, że Twoje ponowne postanowienie jest #NOFAIL!

Disclaimer: Vanaja zrzuciła wagę po ciąży z łatwością używając HealthifyMe. Wyniki mogą się różnić w Twoim przypadku. Pozwól nam pomóc określić najlepszą metodę dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Tagi: zdrowe ciałopo ciążypo ciąży ćwiczeniapo ciąży utrata wagivanaja stanley utrata wagi utrata wagi