Jak przywrócić równowagę w organizmie?

Na początek była zalecana przez medycynę chińską, potem medycyna naturalna zaczęła ją promować, aż w końcu mieliśmy naukowe potwierdzenie, że dieta zasadowa, która przywracać będzie równowagę kwasowo zasadową w organizmie jest wskazana w formie profilaktyki dla zdrowia. Pomaga również w leczeniu różnorakich dolegliwości.

Dieta zasadowa jest przede wszystkim polecana dla kobiet. Dzięki diecie odkwaszającej będzie można zachować odpowiedni poziom wapnia w kościach a tym samym będziemy się chronić przez osteoporozą. W tej diecie nie będzie się liczyć kalorii, ale nie ma obaw o tycie.

Na początek trzeba zadać sobie kilka ważnych pytań, by ocenić czy dieta odkwaszająca będzie nam potrzebna. Jeśli będziemy odpowiadać twierdząco na większość pytań to taka dieta będzie dla nas wskazana.

Czy często dotyczy nas problem bakteryjnego bądź wirusowego zakażenia

Czy mamy mało energii i czujemy się zmęczeni

Czy bolą nas mięśnie, kości, kręgosłup?

Czy mamy problem z osteoporozą

Czy pojawia się problem z kamieniem na woreczku żółciowym

Czy jest problem z przesuszoną skórą, włosami bez blasku

Czy masz cerę z wypryskami, egzemy czy zaczerwieniania

Czy masz gorszą koncentrację i częściej się zapominacie

Czy waga się waha.

Dieta zasadowa jest jak lekarstwo

Testy kliniczne pokazują nam, że ciało, gdzie przeważają związki zasadowe będzie zdrowsze niż takie, gdzie pojawia kwasowy odczyn. A jeśli dieta będzie złożona z mięs, nabiału czy tłuszczu zwierzęcego słodyczy, jaj produktów oczyszczonych i ich przetworów to będziesz narażona na zakwaszenie organizmu. Taka dieta jest zalecana dla osób z artretyzmem i wahaniami nastroju depresyjnego.

Zmiana stylu życia

Fenomen takiej diety

Jeśli chcemy uzyskać odpowiedni poziom pH powinniśmy dbać o to, by spożywać 80% żywności o charakterze zasadowym a jedynie 20% kwasowej. Jak wygląda dobry alkaliczny talerz? Przede wszystkim stawiamy na warzywa, które są najcenniejszym sposobem na alkalizowanie posiłków. Natomiast w niewielkiej ilości powinny się pojawiać u nas mięsa i zboża, ponieważ mają silne działanie zakwaszające. Dodatkowo trzeba również pamiętać, że nie liczy się smak, ponieważ akurat to co kwaśne najczęściej charakteryzuje się właśnie zasadowym działaniem.

Jeśli stawiamy na dietę zasadową odrzucamy takie składniki pokarmowe jak:

napoje z kofeiną (kawa, cola)

tłuste mięsa

alkohol

śmieciowe jedzenie

napoje gazowane

tłuste sery

w tym również twarde (żółte)

Zamiast tego spożywamy

Warzywa

Oliwa z oliwek

Owoce

Zielona herbata

Ziołowe herbatki

Naturalne soki owocowe

Naturalny miód.