Dr. Manoria zrzucił 17 kg w 3 miesiące

Nazwisko: Dr. Manish Manoria

Wiek: 48 lat.

Następnie: 117 kg

Teraz: 100 kg

Utrata: 17 kg w 3 miesiące

Profesor informatyki i dyrektor Truba Group of Institutes z siedzibą w Bhopal, dr Manish Manoria ważył ponad 100 kg przez kilka lat.

"Tak daleko, jak mogę sobie przypomnieć, moja waga wynosiła więcej niż 100 kg. Kiedyś było to między 110 a 115 kg znak", mówi.

W lipcu 2015 roku, dzwony alarmowe zaczęły dzwonić. Jego waga osiągnęła 125 kg.

Nadszedł czas, aby dr Manoria zaczął szukać różnych sposobów na zrzucenie wagi.

Wczesne starania

Dr Manoria wiedział, że jest otyły i w przeszłości próbował różnych metod odchudzania.

"Zazwyczaj traciłem 3-5 kg chodząc na siłownię, ale po zaprzestaniu ćwiczeń przybierałem je z powrotem. Próbowałem również jogi, ale bezskutecznie" - mówi.

Po lipcowym strachu, udało mu się zrzucić 8 kg w ciągu dwóch miesięcy na własną rękę. Mniej więcej w tym czasie dołączył do HeathifyMe i zdecydował się na plan oparty wyłącznie na diecie.

Dieta

Ekspert ds. żywienia Nishita Kaushik opracowała plan diety dla dr Manorii po dokładnym zbadaniu jego stylu życia i nawyków żywieniowych.

"Dr Manoria był smakoszem i uwielbiał swoje namkeen", mówi Nishita. "Zastosowano wobec niego zbilansowaną dietę. Pozwolono mu na garść namkeen, nie więcej. Dobrą rzeczą było to, że był regularny w rejestrowaniu swojego spożycia żywności. To pozwoliło mi mieć oko na niego i podnieść czerwoną flagę w razie potrzeby."

Jego dieta przeszła metamorfozę. Śniadanie składało się z płatków kukurydzianych, ale przestawił się na niskokaloryczne płatki pszenne z odtłuszczonym mlekiem. Dwie godziny po śniadaniu zjadł jabłko. Lunch składał się z dwóch chapattis, dania warzywnego i sałatki. Wieczorem, w porze podwieczorku, mógł zjeść jabłko, a następnie sałatkę owocową. Kolacja składała się z dwóch chapattis i dania warzywnego.

Trening

Dieta była połączona z chodzeniem i ćwiczeniami.

"Wstaję o 6 rano i idę na 40-minutowy szybki spacer, a następnie 30 minut ćwiczeń i 10 minut joggingu na miejscu. Nie ma żadnego instruktora. Wykonuję ćwiczenia, których nauczyłem się wcześniej na siłowni" - mówi dr Manoria.

Dr Manoria i Nishita oboje zgadzają się, że teraz powinien rozważyć podjęcie bardziej kompleksowego planu z HealthifyMe, w tym usług instruktora fitness.

"Wagę przekraczającą 100 kg można kontrolować za pomocą diety. Ale teraz, gdy dr Manoria stracił około 20 kg, podróż będzie trudniejsza. Nadejdzie moment, w którym jego waga odmówi pączkowania i będziemy musieli zepchnąć go w dół poprzez wprowadzenie go na dietę mono na kilka dni" - mówi Nishita.

Nagrody

Dr Manoria mówi, że czuje się zdrowszy i bardziej energiczny. Ale największą nagrodą jest wygląd. "Moja talia miała 46 centymetrów. Teraz jest 40 i mogę bez problemu kupować gotowe ubrania" - mówi.

Czy poleci HealthifyMe innym? "Poleciłam go już około 50 osobom, w tym lekarzom. Około 15 z nich już z niego skorzystało" - mówi.

Zastrzeżenie: Dr Manoria zrzucił 17 kg, korzystając z HealthifyMe. Wyniki mogą być inne dla Ciebie. Pozwól nam pomóc określić, co działa dla Ciebie.

Tagi: utrata wagi historia utraty wagi