Kishor Shah - lekarz, który zwrócił się ku jodze, by pokonać chorobę

Kto by pomyślał o ćwiczeniu jogi w celu przezwyciężenia dolegliwości medycznych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca i choroby serca? Oto wgląd w historię doktora Kishora Shaha i to, jak skorzystał na prowadzeniu zdrowego życia.

Pochodzący z Pune dr Kishor zdecydował się na poprawę sytuacji poprzez przyjęcie jogi w celu przezwyciężenia choroby, pomimo napiętego grafiku. Z rodzinną historią nadciśnienia, cukrzycy i chorób serca, Kishor, który miał 10 kg nadwagi, już cierpiał na nadciśnienie. Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z nadwagą, Kishor ćwiczył, chodził na spacery i wchodził po schodach, kiedy tylko mógł. Chociaż nie była to rutynowa czynność, miał motywację do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Szukając aplikacji, która pomogłaby mu zorientować się w kwestii odżywiania i kalorii, Kishor natknął się na HealthifyMe. W ciągu pierwszych kilku razy korzystania z aplikacji, został zachęcony, aby iść do przodu i podjąć pomocthree certyfikowanych trenerów, aby pomóc mu w jego utraty wagi.

"Moi trenerzy, Nijandan, Preetinder i Rajesh zrozumieli moje potrzeby i dlaczego chciałem schudnąć i odpowiednio przepisali spersonalizowaną jogę, dietę i plan treningowy. Ten wysiłek i poświęcenie z ich strony zaimponowały mi do tego stopnia, że byłem skłonny zaplanować cały swój dzień wokół tej nowej rutyny."

Znaczenie diety

Jednym z kluczowych aspektów utraty wagi jest przestrzeganie właściwej diety na co dzień. Preetinder, pomogła Kishorowi przestrzegać właściwej diety poprzez obniżenie jego dziennego spożycia kalorii do wymaganego poziomu. "Kishor jest bardzo chętny do nauki i przestrzega swojej diety do T. To pozwoliło mu uzyskać maksymalne korzyści ze zmian, które wprowadziłem do jego diety" mówi Preetinder, który również wspomina, że jest on jednym z najbardziej oddanych klientów, z którymi pracowała.

"Byłem tak zainteresowany wiedzą, jak zmiana diety mi pomoże, że ciągle zadawałem pytania. Aby ułatwić nam wszystkim pracę w domu, połączyłem moją żonę z Preetinder. Pomogło jej to w zrozumieniu koncepcji kontroli porcji i pokarmów, które powinienem spożywać."

Łatwe do wykonania treningi domowe

Będąc lekarzem ogólnym, Kishor spędzał większość dnia w klinice. W rezultacie, jedyny czas, jaki miał dla siebie, był rano. Biorąc to pod uwagę, jego trener fitness opracował dla Kishora rutynę łatwych do wykonania ćwiczeń domowych.

"W tym momencie byłem psychicznie przygotowany na poradnictwo w zakresie zdrowia i sprawności fizycznej za pośrednictwem platformy wirtualnej. Szkolenie, które otrzymałem od moich trenerów było absolutnie niezwykłe! Z łatwością byłem w stanie ćwiczyć w domu bez zakłócania mojego harmonogramu lub wychodzenia z drogi."

Joga, aby przezwyciężyć stan chorobowy

Oprócz ryzyka bycia ofiarą listy dziedzicznych schorzeń medycznych, Kishor cierpiał również na rwę kulszową - stan, w którym korzenie nerwowe są uciskane pomiędzy przepuklinami dysków lub przypadkiem dysku ślizgowego, powodując drętwienie i osłabienie. W wyniku tego ostrego bólu w dolnej części pleców, Kishor szukał sposobu na uwolnienie się od tego dyskomfortu, i właśnie wtedy joga przyszła mu na ratunek.

Niesamowita transformacja Kishora jest doskonałym przykładem wykorzystania jogi do przezwyciężenia stanu chorobowego. Biorąc pod uwagę stan Kishora, trener jogi Nijandan, zaprojektował spersonalizowaną rutynę jogi, która pomogłaby wyleczyć ten problem. Ponieważ Kishor już ćwiczył, nawet jeśli nieregularnie, łatwo było mu praktykować asany jogi przepisane przez Nijandana. Jego codzienna rutyna jogi zaczynała się od Savasany, po której następowało 10 zestawów Suryanamaskar, 2 powtórzenia Bujangasany, trzymanie pozycji Makarasany przez 15 sekund i Salabahasany przez kolejne 15 sekund, kończąc na Savasanie. Te pozy pomogły rozciągnąć i zrelaksować plecy Kishora, w ten sposób całkowicie wyleczyły go z rwy kulszowej. Oprócz tych asan, ćwiczył również Anulom-Vilom i Kapaalbhaati.

"Nigdy bym nie przypuszczał, że zwrócę się do jogi, by pokonać chorobę i bardzo się cieszę, że tak się stało. Praca z trenerami HealthifyMe była przyjemnością. Z tego, co wynika z moich dotychczasowych doświadczeń, chciałabym powiedzieć to - jeśli masz chęć zrobienia czegoś w życiu, wszystko czego potrzebujesz to zachęta, motywacja i wskazówki, a ja miałam szczęście otrzymać je od HealthifyMe!"

Po udanej utracie 8 kg w ciągu 6 miesięcy, Kishor z niecierpliwością oczekuje utraty kolejnych kilogramów w przyszłości. Mówiąc o wpływie, jaki ta zmiana wywarła na jego życie, Kishor wspomina, że stał się bardziej aktywny, energiczny i skoncentrowany na prowadzeniu zdrowego życia.

Kishor stracił 8 kg w ciągu 6 miesięcy, ćwicząc jogę i stosując odpowiednią dietę. Nasi trenerzy są tutaj, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele fitness.

Poznaj HealthifyMe Premium

Disclaimer: Kishor schudł i pozbył się rwy kulszowej z pomocą spersonalizowanej diety, treningu i planu jogi. Wyniki mogą być inne dla Ciebie.

Tags: fitness i utrata wagi korzyści zdrowotne płynące z jogiainiewiarygodna transformacjainspirująca transformacjaTransformacjaopowieść o utracie wagi i diecietrata wagipodróż redukcja wagiyogayoga asanasyoga korzyściyyoga dla utraty wagiyoga w codziennym życiuyogi pozy