Jak zapobiegać zakwaszeniu organizmu?

Nawet naprawdę mocno zakwaszony organizm uda się doprowadzić do równowagi kwasowo – zasadowej.

Jak to zrobić?

Należy wprowadzić do diety większą ilość produktów alkalicznych, które neutralizują negatywny wpływ zbyt dużej ilości kwasów. Specjaliści polecają, aby nasz codzienny jadłospis aż w 80 procentach składał się z produktów zasadowych, do których zalicza się kasze, owoce oraz warzywa, a jedynie w 20 procentach z produktów kwasowych, czyli mięsa, nabiału, cukru, napojów kolorowych oraz gazowanych.

Dieta zasadowa

W diecie zasadowej niezbędna jest także woda. Jeśli spojrzymy z chemicznego punktu widzenia, okaże się, że nasze ciało w przeszło 70 procentach składa się właśnie z wody. Znajduje się ona w kościach, mięśniach, komórkach mózgowych oraz płynach, których w naszym ciele nie brakuje. Już niewielki niedobór wody może sprawić, że prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu zostanie poważnie zaburzone. Odwodnienie utrzymujące się naprawdę długo może skutkować zmniejszeniem odporności, utratą siły, zaburzeniami świadomości, uszkodzeniami narządów wewnętrznych. Może skończyć się nawet śmiercią.

Jak dbać o równowagę kwasowo-zasadową?

Bardzo silną substancją odkwaszającą, która umożliwia błyskawiczny powrót do równowagi kwasowo – zasadowej jest alkaliczna woda zjonizowana. Prowadzone licznie badania naukowe pokazały, że z uwagi na znaczne nasycenie aktywnym wodorem woda ta wykazuje właściwości bardzo zbliżone do wód pochodzących ze znanych źródeł leczniczych.

Funkcjonowanie organizmu

Skąd wziąć wodę alkaliczną, jeśli nie mamy dostępu do laboratorium chemicznego?

Jonizację wody można przeprowadzić również w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w domowy jonizator wody. Woda alkaliczna, którą otrzymujemy w domowym jonizatorze jest naturalnym antyoksydantem, który skutecznie spowalnia procesy starzenia się i sprawia, że ryzyko zachorowania na nowotwory jest zdecydowanie mniejsze. Warto wiedzieć, że woda ta posiada lepsze właściwości przeciwutleniające niż sok wyciskany z cytryny. Wszystko z uwagi na naprawdę niewielką masę cząsteczkową. Jest to również bardzo silny odkwaszacz organizmy. Z uwagi na napięcie powierzchniowe równe napięciu powierzchniowemu krwi woda taka okazuje się być najlepszym rozpuszczalnikiem dla toksyn o kwaśnym odczynie.