7 zasad dotyczących kolacji, które pomogą Ci schudnąć

Jeśli próbujesz schudnąć, małe zmiany w Twoim stylu życia mogą przynieść duże efekty.

Kolacja to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Spożywamy go pod koniec dnia, kiedy jesteśmy zmęczeni, głodni, rozdrażnieni i skłonni do objadania się. Dokonanie właściwego wyboru jest bardzo ważne, ponieważ musisz zjeść tyle, aby nie czuć głodu, ale jednocześnie ograniczyć ilość spożywanych kalorii, co pozwoli ci schudnąć. Niskokaloryczne, wysokobiałkowe i pożywne potrawy napełnią Cię i uchronią przed przejedzeniem.

Przestrzegaj tych siedmiu zasad dotyczących kolacji, aby przyspieszyć utratę wagi.

    Nie opuszczaj posiłków. Naukowo udowodniono, że pomijanie posiłków w ciągu dnia może prowadzić do objadania się w porze kolacji. Sprzyja to również odkładaniu się tłuszczu na brzuchu i zwiększa ryzyko wystąpienia insulinooporności. Jedzenie małych posiłków w regularnych odstępach czasu może pobudzić Twój metabolizm.Zjedz przekąskę przed kolacją. Owoc w całości lub miska kukurydzy w drodze powrotnej z pracy może stłumić głód. Możesz też wypróbować te bogate w białko przekąski, które sprawią, że dłużej będziesz czuć się syta. Zaplanuj swoje posiłki tak, abyś na pierwsze danie zjadł sałatkę lub zupę. Dzięki temu będziesz syty i zjesz mniejszą porcję dania głównego. Stosuj tę rozsądną mantrę podczas jedzenia poza domem, aby powstrzymać przyrost wagi.Jedz tylko tyle, ile trzeba. Wszyscy wiemy, że powinniśmy jeść śniadanie jak król, obiad jak książę, a kolację jak nędzarz. Ale jak wielu z nas to robi? Jedz kolację oszczędnie i powoli, aż poczujesz sytość. Przejadanie się o tej porze dnia to zły pomysł, ponieważ tempo przemiany materii w organizmie do tego czasu spada.Postaw na posiłki jednogarnkowe. Poświęć czas na planowanie prostych i pożywnych posiłków, takich jak sałatka z ciecierzycy, świeża sałatka ogrodowa, owocowy chaat lub przepisy z udziałem kiełków. Upewnij się, że mierzysz wielkość porcji, aby uniknąć przejadania się.Powiedz "nie" deserowi. Dieta idzie na kompletny rzut, jeśli zakończysz pożywny posiłek deserem o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Powiedz "nie" ciastu, lodom i ciasteczkom - mogą być weekendowym przysmakiem. Jeśli masz ochotę na słodycze, spróbuj całych owoców, sałatki owocowej lub garści rodzynek/daktyli.Posiłek po kolacji. Jeśli jesteś przyzwyczajony do zostawania do późna i masz ochotę na nocną przekąskę, trzymaj się z dala od prowizorycznych kanapek, lodów czy namkeen. Filiżanka niskotłuszczowego mleka jest najlepszą opcją, aby ukołysać Cię do krainy snów.

Większość ludzi po kolacji skarży się na nadkwaśność i refluks żołądkowy. Przestrzeganie tych przykazań nie tylko rozwiązuje problemy zdrowotne, ale także pomaga im schudnąć i utrzymać wagę.