Czy masło orzechowe może pomóc Ci schudnąć?

Jeśli jesteś na diecie, masło orzechowe może być twoim nowym najlepszym przyjacielem.

Może nie ma ono wszystkich zalet superfoods, ale badania wykazały, że podjadanie masła orzechowego jest skutecznym sposobem na kontrolowanie głodu bez przybierania na wadze. Jak masło orzechowe pomaga osobom na diecie? Zwiększa produkcję peptydu YY (PYY), hormonu jelitowego, który utrzymuje uczucie sytości. Badanie Purdue University opublikowane w International Journal of Obesity wykazało, że osoby, które spożywały przekąski z orzeszków ziemnych i masła orzechowego, samoistnie regulowały swoje spożycie kalorii i nie dodawały dodatkowych kalorii do swojej codziennej diety.

Badania wykazały, że regularne spożywanie orzeszków ziemnych może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i innych przewlekłych schorzeń. Zawierają one tłuszcz jednonienasycony, który jest dobry dla serca.

Joy Bauer, MS, RDN, CDN i założyciel Nourish Snacks, napisał niedawno w Women's Health: "Masło orzechowe jest załadowane tak wieloma prozdrowotnymi składnikami odżywczymi, w tym witaminą E, magnezem, żelazem, selenem i witaminą B6. Badania pokazują, że ci, którzy regularnie jedzą orzechy i masła orzechowe, w tym masło orzechowe, są mniej narażeni na rozwój chorób serca i cukrzycy typu 2."

Łyżka stołowa masła orzechowego, bogatego w błonnik i białko, ma 90 kalorii i 8 gramów tłuszczu. Ale tylko jedna porcja pakuje punch żywienia. Jedna porcja oferuje 3 mg witaminy E, 49 mg magnezu, 208 mg potasu i 0,17 mg witaminy B6.

Badanie opublikowane w Journal of the American Medical Association wykazało, że spożywanie 1 uncji orzechów lub masła orzechowego (około 2 łyżek stołowych) przez pięć dni w tygodniu może zmniejszyć ryzyko cukrzycy o prawie 30 procent.

Kupując masło orzechowe, kupuj zwykłe. Obniżona zawartość tłuszczu nie pomoże Twojej talii, ponieważ kalorie są mniej więcej takie same. Sprawdzaj zawartość sodu (40-250 mg w 2 łyżkach stołowych) i cukru (1-2 g w 2 łyżkach stołowych), kupując słoik ulubionej marki. Częściej niż nie, wersje organiczne mają o połowę mniej sodu i cukru.

Pomiń dżem, galaretkę i chleb. Połącz masło orzechowe z jabłkiem, jedną z najzdrowszych przekąsek, jaką możesz się cieszyć o każdej porze dnia! Albo z którymś z tych zero kalorycznych produktów spożywczych.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: healthifymepeanut butterWeightloss