3 sposoby na to, jak zamrażarka może ułatwić domowe gotowanie

Kolacja kiedyś mnie stresowała. Naprawdę mnie stresował. Zwłaszcza, gdy miałam przedszkolaka ścigającego się z dumptruckiem po kuchni i dziecko na moim biodrze, podczas gdy ja próbowałam gotować. Teraz, kiedy moje dzieci są trochę starsze, sprawy znacznie się poprawiły. Ale wprowadziłam też kilka rzeczy, które zmniejszyły mój ciężar, jeśli chodzi o odpowiadanie na to straszne pytanie: "Co na obiad?".

Wszystkie one pomagają mi dostać obiad na stole szybciej.

I oni WSZYSCY mają robić z mój ukochaną chłodnią.

Lub, raczej, chłodnie. Używam oba mój fridge chłodnię i małą klatki piersiowej chłodnię mamy w piwnicy. Ja był małą inwestycją - mniej niż $200 - która naprawdę płaciła daleko od.

Tutaj jest co robię:

1. Gotowanie partiami

Oto jak gotować w partiach: Wybierz przepis, podwoić lub potroić go, spakować go do zamrażarki w workach lub pojemnikach wielkości posiłku, i oznaczyć go. Dla mnie, niedziele są idealnym dniem na przygotowanie jedzenia (czytaj: Jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić w niedzielę), ponieważ mój mąż jest w domu, aby pomóc - lub spędzać czas z dziećmi, podczas gdy ja jestem po łokcie. Niektóre z moich ulubionych posiłków do gotowania w partiach:

  • Burritos z wołowiną i fasolą
  • Ciasto na pizzę (zamrozić w kulkach) i rurki z domowym sosem do pizzy
  • Pesto (zamrozić w małych tubkach, aby rzucić z makaronem)

2. Kupowanie mięsa i drobiu luzem

Zaczęłam kupować mięso i drób luzem kilka lat temu, jako wygodny sposób kupowania z lokalnych gospodarstw. Korzyść uboczna: ZAWSZE mam coś pod ręką, aby zrobić posiłek, czy to paczka kotletów wieprzowych lub funt mielonej wołowiny z trawy.

3. Przyłączenie się do spółdzielni produkującej dania z zamrażarki

Nie dramatyzuję, kiedy mówię, że dołączenie do spółdzielni produkującej posiłki z zamrażarki było jedną z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłam w zeszłym roku. Posiadanie ośmiu dodatkowych posiłków w zamrażarce każdego miesiąca - przygotowanych i gotowych do podgrzania i podania - ogromnie zmniejszyło mój poziom stresu. Kiedy wyciągam jeden z tych posiłków w szczególnie gorączkową noc, wszystko, co muszę zrobić, to przygotować kilka łatwych stron. Chcesz rozpocząć własną współpracę w zakresie zamrażania posiłków? Przeczytaj, jak zacząć współpracę w zakresie zamrażania posiłków. Oto najbardziej popularne posiłki w naszej spółdzielni:

  • Tacos z piekarnika (mięso jest przygotowane w torbie do zamrażarki, każdy dostarcza własne muszle taco i dodatki)
  • Pizza Bread (bochenki są zawinięte w folię i zawierają mały słoik sosu do pizzy do maczania)
  • Pacific Rim Stir Fry (kurczak jest posiekany i przyprawy są mieszane i zawarte w małej torbie, każdy dostarcza swoje własne świeże warzywa do stir fry)

Więcej sposobów na opanowanie obiadu:

  • 8 sztuczek na zrobienie obiadu w bardzo pracowite noce (dziękuję Foodlets za wyróżnienie mnie!)
  • Jak "Formuła Kolacji" zmienia planowanie posiłków na zawsze
3 sposoby, dzięki którym Twoja zamrażarka może ułatwić domowe gotowanie:

Click To Tweet